Podvodníci mají nový trik, vysávají kredity do svých mobilů

14. 5. 2013

Podvodníci přišli na další fígl. Vysávají z lidí peníze na dobití kreditů do mobilu. Vloudí se do osobního profilu nic netušícího klienta v internetové samoobsluze služeb a na účet zákazníka si pak už snadno dobijí svoji kartu v mobilu, která je anonymní.
Podvodníci posílají zákazníkům T-Mobile SMS, která se tváří jako oficiální zpráva operátora. Vyzývá klienty, že mají přeposlat svůj vstupní kód do internetové samoobsluhy služeb na stránkách operátora. Podvodníci si poté na účet lidí dobijí kredit na mobil i za tisíce korun.
Stali jsme se oběťmi podvodníků. Přišla SMS z nám neznámého čísla 605703196 s tím, že je to aktivační kód na T-Zones, s prosbou o přeposlání. Bohužel jsme kód přeposlali a poté jsme zjistili, že jsme někomu dobili kredit za dva tisíce korun. Volali jsme operátorovi, ale bohužel již bylo pozdě, peníze už byly pryč,“ napsala Právu Martina Z
Lidé tak přeposláním aktivační SMS s kódem podvodníkovi otevřou cestu k bezhotovostním transakcím, což je podle T-Mobile nejčastěji právě dobití předplacené karty z daného účtu.